Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

Strona główna > Aktualności
 

Aktualności

Carmen & Sheherezade

Serdecznie zapraszamyw piątek 30.11.2018r o godz.19.00 do sali widowiskowej  na wyjątkowe wydarzenie: dwa znakomite przedstawienia baletowe w jednym czyli "Carmen i Sheherezade" jako dwie jednoaktówki.


Sheherezade / balet jednoaktowy
muzyka N. Rimski - Korsakow
Libretto: Alexandre Benois

Carmen / balet jednoaktowy
muzyka G. Bizet 
Libretto: Roland Petit 

Dwa Balety Jednoaktowe

Gala w wykonaniu Imperial Lviv Ballet, który przygotował uznane za najpiękniejsze choreografie balety: "Carmen i Sheherezade" w wykonaniu wybitnych artystów Lwowskiego Baletu.

W pierwszej części przedstawienia zobaczą Państwo opowieść o niezwykle nieszczęśliwej miłości, która prowadzi do wielkiej tragedii tytułowej bohaterki oraz o jej walce w imię miłości, która z góry była zdana na przegraną.pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Wrzesien/carm.jpg

Druga część w swojej wymowie ma finał odwrotny niż tragedia pięknej Carmen. Szeherezadzie udaje się doprowadzić do zwycięstwa miłości i dobra nad śmiercią i złem. Bezwzględny Sułtan Szachrijar nie wierzący w miłość  i wierność kobiet każe ścinać po nocy poślubnej każdą ze swych kolejnych żon. Jest to kara, za zdradę jednej z nich. Dopiero pięknej i inteligentnej Szeherezadzie udaje się powstrzymać ten zbrodniczy rytuał okrutnika za pomocą przemyślnego przekazu historii z "Baśni 1001 Nocy".


Carmen i Szeherezada wymagają niezwykłej wirtuozerii artystów. Są bardzo zmysłowe i dramatyczne. W obu baletach dużą rolę odgrywa niezwykle dynamiczna i pełna temperamentu, niewyobrażalnie zmysłowa, piękna i sugestywna muzyka Bizeta i Rimskiego - Korsakowa,. Mistrzowskie połączenie muzyki klasycznej z hiszpańskim folklorem jak i synteza rosyjskiej muzyki ludowej z motywami muzyki orientalnej tworzą jedyny w swoim rodzaju niedościgniony wymiar narracji muzyki i choreografii. 
pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/Wrzesien/szch1.jpg

Bilety w cenie: 90 zł 

rezerwacja jest ważna przez 48 godz.w wypadku braku wpłaty i po upływie tego czasu jest anulowana

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Wróć