Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

Strona główna > Aktualności
 

Aktualności

Koncert Flamenco

Serdecznie zapraszamy na koncert zamykający SPLOTY 2018 czyli spotkania wielokulturowe.

W poniedziałek 19.02.2018r o godz.19.,30 zapraszamy do sali widowiskowej na spotkanie z Flemenco w wykonaniu zespołu La Bogusha y su grupo

Zespół występuje w składzie: 
La Bogusha – taniec, śpiew
Cristobal Osorio – śpiew
Luis Cordoba – gitara

 

Bogumiła Delimata La Bogusha – tancerka flamenco, malarka. Urodziła się we Wrocławiu w cygańskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Od kilkunastu lat mieszka i tworzy w Granadzie, w Hiszpanii. W 2003 r. założyła zespół Łaćho Drom, od 2009 r. występuje jako La Bogusha y su grupo. Współpracuje z artystami z Andaluzji, m.in. z Aną Sola, Cristobalem Osorio, Luisem Cordoba, Carlosem Torres Llaguita, Pilar Lopez, Juanem Rubio, Davidem Heredia, Lolo de la Encarna oraz z Polski – Michałem Krygowskim, Jankiem Kubkiem, Martą Guisado-Czaplą. 

Zespół La Bogusha y su grupo prezentuje muzykę i taniec flamenco w jej tradycyjnej postaci. W 2015 r. przygotowany został nowy spektakl, dla którego inspiracją jest także kultura polskich Cyganów. Celem artystycznym Zespołu nie jest jednak prosta fuzja pokrewnych, lecz odmiennych tradycji, ale dodanie nowych kolorów do przebogatego świata flamenco. 

W repertuarze grupy znajdują się style flamenco: alegrias, tangos, solea, cantes de levante, buleria, seguiriya, martinete oraz pieśni polskich Cyganów.

 

Bilety w cenie:40 zł

rezerwacja jest ważna przez 48 godz.w wypadku braku wpłaty i po upływie tego czasu jest anulowana

Kino Centrum Kultury

ul. Spółdzielcza 9

22 734 79 44 kino@centrumkultury.euWróć