Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

Strona główna > Centrum Kultury > Zajęcia > Zajęcia > Grodziski Chór Bogorya
 

Grodziski Chór Bogorya

Grodziski Chór Bogorya


więcej informacji o Chórze znajduje się na stronie - http://www.bogorya.pl

Chór powstał w listopadzie 2000 r. przy Ośrodku Kultury w Grodzisku Mazowieckim pod nazwą Grodziski Chór Dziecięcy. Jego założycielem i pierwszym dyrygentem jest chórmistrz, nauczyciel i autor publikacji muzycznych dr Marcin Łukasz Mazur. Z zespołem pracują także Anna Asińska, Barbara Kucharczyk i Alicja Krasińska. Obecnie chór liczy około 30 uzdolnionych muzycznie dziewcząt w wieku od 11 do 19 lat. Z początkiem 2006 r. chór przyjął nazwę: Grodziski Chór Bogorya.

Chór wystąpił dotychczas ponad 280 razy w wielu miastach Polski, w Austrii, Czechach, Danii, Francji, Hiszpanii, na Litwie, w Niemczech, na Słowacji, w Słowenii, Szwecji, na Węgrzech i we Włoszech, jest laureatem ponad 50 nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach chóralnych. W repertuarze zespołu znajduje się muzyka a cappella i z orkiestrą. Grodziski Chór Bogorya nagrał 3 CD oraz dokonał kilku prawykonań muzyki współczesnej.

Plan prób:
CHÓR DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWY (KLASY IV-VII, GIMNAZJUM, LICEUM) -
prowadzenie Marcin Łukasz Mazur, Anna Asińska, Barbara Kucharczyk, Alicja Krasińska. Próby odbywają się w sali konferencyjnej na II piętrze Centrum Kultury (wtorki i piątki godz. 17.30-19.00) 


E-MAIL: mlmazur@bogorya.pl

TELEFON DO DYRYGENTA:
 + 48 660 799 011

Działalność Chóru wspierają:

MTG Agri-Rol S.A. - http://www.osiedleksiazenice.pl

INTER-TEAM Sp. z o.o. - http://inter-team.com.pl