Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

Strona główna > Kino > Film

Film

Wysoka dziewczyna - IV Europejski Dzień Kina Artystycznego

Wysoka dziewczyna - IV Europejski Dzień Kina Artystycznego

NA NASZYM EKRANIE 13-10-2019

GATUNEK Dramat
PRODUKCJA Rosja
DŁUGOŚĆ 130 min
REŻYSERIA Kantemir Balagow
OBSADA Viktoria Miroshnichenko, Vasilisa Perelygina, Andrey Bykov

Opis filmu

Już po raz czwarty CICAE i Europa Cinemas łączą siły z ponad 700 kinami, w tym także z polskimi kinami niezależnymi zrzeszonymi w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Tegoroczne święto kina artystycznego dzięki unikalnemu repertuarowi ma po raz kolejny zaprezentować szeroką gamę możliwości i zaangażowanie kin na rzecz żywej różnorodności kulturowej.

W tym roku również nasze kino przyłącza się do akcji!
W ramach IV EDKA specjalnie dla Was ściągnęliśmy na nasz ekran, dwa dni po premierze ogólnopolskiej, rosyjskiego kandydata do Oscara 2020 i zdobywcę nagrody tegorocznego festiwalu w Cannes za najlepszy film sekcji 'Un Certain Regard'.

Jak zacząć żyć, gdy dotknęło się piekła? Kantemir Bałagow w swoim drugim filmie potwierdza, że jest jednym z najciekawszych młodych twórców rosyjskich.
WYSOKA DZIEWCZYNA fantastycznie rekonstruuje realia i pełną napięcia atmosferę czasów tuż po II wojnie światowej, gdzie euforia miesza się z żałobą, a na wciąż świeżych ruinach powoli kiełkuje nadzieja.
W najnowszym filmie Kantemira Bałagowa, autora znakomitej „Bliskości”, poznajemy historię dwóch przyjaciółek, Maszy i Ilji, które próbują odnaleźć swoje miejsce w powojennym Leningradzie. Przygotowując scenariusz, Bałagow inspirował się słynnym reportażem noblistki Swietłany Aleksijewicz – „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Reżyser nie skupia się na heroicznych czynach, lecz na nowo definiuje bohaterstwo: jako codzienne drobne zwycięstwa życia nad śmiercią, nadziei nad żałobą, młodości nad dramatycznymi doświadczeniami.

Trailer

Wróć