Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

Strona główna > Centrum Kultury > Ogłoszenia > Ogłoszenia
 

Ogłoszenia

Bezpłatne warsztaty

Informacje o projekcie 

 pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Sierpien/plakat.jpg
Projekt "Teatr Zaangażowany w trosce o klimat" powstał z myślą o lokalnych animatorach, instruktorach, pedagogach i liderach pracujących twórczo z grupami na obszarze LGD Ziemia Chełmońskiego (gminy: Baranów, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Mszczonów, Nowa Sucha, Radziejowice, Sochaczew, Teresin, Żabia Wola, Rybno).


Uczestniczki i uczestnicy projektu wezmą udział w 5-cio dniowym (40-godzin) kursie Teatru Forum, którego rezultatem będzie stworzenie przedstawienia teatralnego, poznanie technik pracy dramą i teatru zaangażowanego społecznie, procesu tworzenia spektaklu na bazie wspólnie wypracowanego scenariusza. Warsztaty będą przeprowadzały uczestników przez cały proces twórczy, od momentu zawiązania grupy, zbudowania atmosfery bezpieczeństwa, wyboru i opracowania problemu, przełożenia go na konkretną historię, aż do momentu stworzenia spektaklu teatralnego. Spektakl tworzony będzie na bazie lokalnych problemów i historii, a jednym z elementów pracy jest szukanie przez uczestników informacji na temat zmian klimatycznych i środowiskowych zauważalnych na poziomie lokalnym, lokalnych historii, którymi żyła lub żyje społeczność, problemów, konfliktów.


Szkolenie warsztatowe będzie miało charakter stacjonarny i odbywać się będzie w GCK Powozownia w Radziejowicach w dniach 4-8 września 2019 r. w godz. 9.00-17.00.


Za przeprowadzenie szkolenia odpowiedzialna będzie Fundacja Drama Way, której twórcy od wielu lat profesjonalnie zajmują się pracą metodą Teatru Zaangażowanego Społecznie (TZS) oraz Teatru w Edukacji (TiE) w obszarze kultury, szeroko pojętej edukacji i rozwoju osobistego. Fundacja realizowała kilkuletni projekt szkoleniowy finansowany z Ministerstwa Kultury, prowadzi również kursy trenerskie. Osoby uczestniczące w szkoleniu będą jednocześnie współorganizatorami przedstawienia na swoim terenie. Do ich zadań będzie należało zaangażowanie lokalnej społeczności i instytucji w pomoc w znalezieniu miejsca na odtworzenie spektaklu i promocję wydarzenia. Pierwszy spektakl zostanie pokazany w sobotę 7 września o g. 18.00 w Powozowni w Radziejowicach.


Udział w projekcie jest nieodpłatny, ale uczestnik/czka ma obowiązek wzięcia udziału we wszystkich dniach szkolenia i przedstawieniach, które odbędą się do końca października 2019 r.


Szkolenie poprowadzi ALDONA ŻEJMO – KUDELSKA i JAREK REBELINSKI.
Realizator projektu - Tomasz Konca.
Koordynacja projektu – Katarzyna Konca,
kasia.konca@gmail.com tel. 507 190 993.
Zgłoszenia do projektu należy wysłać do 18 sierpnia 2019 r.
Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/tstWUN6kYcNiVo7BA

Przydatne linki:
O działalności fundacji: www.dramaway.pl
O metodach teatru zaangażowanego: www.teatrzaangażowany.pl


Wróć

Z a c z y n a j m y   k a ż d y   d z i e ń   o d    g ł o s o w a n i a!

N i e c h   s i ę   l u d z i e   d o w i e d z ą!

K a ż d y  g ł o s   n a   w a g ę   z ł o t a!


pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Czerwiec/11_43_15_20190307104131_0.jpg

 

Na tytuł „Modernizacja Roku"mają szansę dwa grodziskie obiekty - Mediateka i Stawy Walczewskiego. Oba zasługują na ten tytuł, a sprawa jest w naszych rękach.

Dlatego wielka prośba - GŁOSUJMY CODZIENNIE!. 


Linki do głosowania

- Mediateka: kliknij tutaj

- Stawy Walczewskiego: kliknij tutaj