Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

Strona główna > Willa Radogoszcz > Wydarzenia > Radogosz odNowa!!!

Radogosz odNowa!!!

Radogoszcz odNowa!!!

Zapraszamy w niedzielę 11.11.2012 r. w godz. 11-18 na prezentację Willi Radogoszcz Galerii Etnograficznej. Przedstawimy Państwu odnowiony, zabytkowy budynek z wnętrzami zaadaptowanymi w celach edukacyjnych i wystawienniczych. Nakreślimy ofertę naszych działań na rzecz popularyzacji wiedzy o Grodzisku i jego najznamienitszych mieszkańcach.

Wstęp wolny!!!

 

PROGRAM:

11.00-18.00  Kolorowe sny o Grodzisku


Wystawa prac Szczepana Brozycha,

 

Przyjdź i zanurz się w kolorach miasta ukazanego przez Szczepana Brozycha, twórcy nierozerwalnie związanego z Grodziskiem. Jego sztuka jest świadectwem przemian miasta na przestrzeni lat. Przybliża architekturę Grodziska, którego już nie ma. Pokazuje, że każda brama, budynek, ulica jest wyjątkowa i warta naszej uwagi.

 

11.00-12.30  Mali Wielcy Tektonicy- architektura dla najmłodszych Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat

(obowiązują zapisy tel. 501 310 115 albo radogoszcz@centrumkultury.eu)

 

Jeżeli masz od 6 do 10 lat, jesteś małym konstruktorem, którego ciekawi świat dołącz do naszej grupy budowlanej. Rozpoczynamy cykl zajęć na których poprzez zabawę zapoznamy się z historią architektury i jej elementami w krajobrazie Grodziska. Na pierwszym spotkaniu wzniesiemy słowiański gród. Wspólnie poznamy życie i zajęcia mieszkańców naszej ziemi sprzed 1000 lat. Czekamy na Ciebie!

 

14.30-16.30  W żołnierskim obozie króla Jana.


Żywa lekcja historii połączona z pokazem broni i strojów z XVII w.

 

Świętujemy zwycięską bitwę wojsk Jana Sobieskiego nad Turkami, która odbyła się z 11.11.1673 roku pod Chocimiem. Dzięki zaproszonym gościom z Ligii Baronów dowiemy się, jak odziały Sobieskiego pokonały 35 tysięcy żołnierzy osmańskich. Rekonstruktorzy historyczni w strojach muszkietera, husarza i rotmistrza jazdy polskiej zapoznają nas z losem siedemnastowiecznego żołdaka. Zaprezentują elementy zbroi husarskiej, szable, koncerze, pałasze, muszkiety, pistolety, ładownice, berdysze, łuki tureckie i strzały świszczące oraz "sepecik podręczny szlachcica polskiego", zawierający utensylia, oraz ulubione przedmioty codziennego użytku z XVII w. Przyjdź i poznaj historyczne fakty, z których możesz być dumny! Obejrzyj z bliska prezentowane przedmioty. Dotknij i wypróbuj czym posługiwali się żołnierze Sobieskiego. Weź udział w pokazie wystrzałów z moździerza i muszkietu.

 

18.00-19.00  Dyktator


Spektakl plenerowy Walny-Teatr

 

Wieczorem zapraszamy do obejrzenia widowiska Dyktator. Jego autorem jest Adam Walny, jeden z najbardziej uznanych twórców teatru lalkowego w Polsce. Za pomocą machin teatralnych pyta o źródła i konsekwencje różnych dyktatów, które jak często bywa zaczynają się już w domach, a kończą na placach spływających krwią. Ten oryginalnym lalkarz solista jest równocześnie scenarzystą, konstruktorem i budowniczym lalek, a także wykonawcą przedstawień. Spektakle Walny- Teatr były prezentowane i nagradzane na najważniejszych festiwalach sztuki lalkarskiej w Polsce i za granicą.

 

ZAPRASZAMY!