Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

Strona główna > Centrum Kultury > Zajęcia > Zajęcia > Filmowe i Teatralne
 

Filmowe i Teatralne

"ZAJĘCIA FILMOWE"

dla dzieci i młodzieży. Reżyseria, aktorstwo filmowe, podstawy scenopisarstwa, praca z kamerą." 

 

pliki/ckg/grafika/Artykuly/2014/pazdziernik/film.jpg
Reżyseria 
Scenopisarstwo
Aktorstwo


Prowadzenie Paweł Chochlew.
Absolwent łódzkiej filmówki (PWSFTViT w Łodzi), magister.
Reżyser, scenarzysta, aktor.
   
Jeśli marzysz o występach w serialu telewizyjnym. Pragniesz zostać aktorem filmowym, celebrytą. Jeśli masz talent do wymyślania ciekawych historii które chciałbyś opowiedzieć na ekranie. Chcesz pokierować grupą ludzi w celu realizacji swych wizji artystycznych - Warsztaty Filmowe są właśnie dla Ciebie.

Głównym celem warsztatów jest rozwijanie wrażliwości wizualnej przy zastosowaniu nowoczesnych środków wyrazu. Ukierunkowanie dzieci i młodzieży na rozwój w dziedzinie całego spektrum wiedzy rzemiosła i sztuki pracy z kamerą, zarówno z jednej jak i z drugiej jej strony. Nauka wykorzystania zdobytej wiedzy na użytek własny (profesjonalne rejestrowanie ważnych rodzinnych uroczystości – forma dokumentalna, prowadzenie pamiętnika - krótkie etiudy itd.), jak i z przeznaczeniem dla szerszej publiczności (filmy dokumentalne, fabularne, edukacyjne, teledyski, reklamy).
Ważną częścią warsztatów, która leży u podstaw świadomej pracy z kamerą jest umiejętność tworzenia spójnych, ciekawych, zajmujących historii spisanych w formie scenariusza, który jest punktem wyjścia do dalszej realizacji. Poznanie tej wiedzy z zakresu scenopisarstwa, umiejętność obrazowego spisywania historii, którą chce się opowiedzieć, pozwala również na wykorzystanie jej w pracy literackiej (pisanie opowiadań). 
Aktorstwo. Środki wyrazu w pracy z kamerą znacząco różnią od aktorstwa teatralnego. Inny sposób budowania postaci, specyfika pracy na planie filmowym zarówno przy produkcjach fabularnych, telewizyjnych, teledyskach czy reklamach wymaga obycia z kamerą, umiejętności wykorzystania własnych wrodzonych możliwości, atutów i oddania ich w ręce reżysera, który dopiero na tej podstawie, w oparciu o scenariusz realizuje przedsięwzięcie filmowe.
Zajęcia z aktorstwa w ramach warsztatów filmowych mają na celu uświadomienie swoich możliwości, doskonalenie się zarówno na płaszczyźnie czysto fizycznej (panowanie nad ciałem, świadomość odruchów bezwarunkowych, przy ruchów, praca nad dykcją, podstawy logopedii) jak i psychicznej (pewność siebie, wiara w swoje możliwości, doskonalenie pamięci i umiejętność wykorzystania jej pod presją planu filmowego). W trakcie zajęć uczestnicy zostaną przygotowani do udziału w castingach reklamowych, filmowych i serialowych.
Obycie z kamerą jest niezbędne również dla przyszłych dziennikarzy, prezenterów telewizyjnych, polityków, rzeczników prasowych urzędów i przedsiębiorstw. Dlatego też w ramach warsztatów istnieje możliwość przeprowadzenia kursów doszkalających dla tych grup zawodowych.

W trakcie trwania warsztatów powstanie zbiór filmów krótko metrażowych, fabularnych, dokumentalnych, wywiadów, reportaży, teledysków które wraz z końcem roku szkolnego, zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności w profesjonalnym kinie Grodziskiego Centrum Kultury.  

Wiek uczestników warsztatów filmowych od dziesiątego roku życia.

Zajecia w środy o godz. 18.00 w sali konferencyjknej na IIp.

Szczególy i zapisy Paweł Chochlew tel. 721-929-200

 

ZAJĘCIA TEATRALNE

dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Zajecia prowadzi Paweł Chochlew - reżyser, scenarzysta, aktor.

Czwartki godz. 18.00-20.00 w sali konferencyjnej na IIp.

Z a c z y n a j m y   k a ż d y   d z i e ń   o d    g ł o s o w a n i a!

N i e c h   s i ę   l u d z i e   d o w i e d z ą!

K a ż d y  g ł o s   n a   w a g ę   z ł o t a!


pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Czerwiec/11_43_15_20190307104131_0.jpg

 

Na tytuł „Modernizacja Roku"mają szansę dwa grodziskie obiekty - Mediateka i Stawy Walczewskiego. Oba zasługują na ten tytuł, a sprawa jest w naszych rękach.

Dlatego wielka prośba - GŁOSUJMY CODZIENNIE!. 


Linki do głosowania

- Mediateka: kliknij tutaj

- Stawy Walczewskiego: kliknij tutaj