Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

Strona główna > Centrum Kultury > Kalendarz wydarzeń > Wydarzenia
 

Wydarzenia

"Gdzie są Gwiazdy z tamtych lat" - Orest Tsymbala&Retro Ansambl

2020-04-24

Szanowni Państwo koncert ten został przeożony na 20 listopada

Zapraszamy na kwietniowy koncert w ramach cyklu "Gdzie są Gwiazdy z tamtych lat" 24.04.2020r o g. 10.00 i 12.00 przywitamy gości z Ukrainy Orest Tsymbala&Retro Ansambl

Orest Tsymbala urodził się18 października 1971 r. We Lwowie. W 1994 roku ukończył wydział aktorski wydziału wokalnego Lwowskiego Wyższego Instytutu Muzycznego. M. Lysenko (obecnie Lwowska Narodowa Akademia Muzyczna w Lysenko)
pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Grudzien/orest.jpg
Śpiewał w chórze chłopięcym Dudaryk, w chórze kameralnym Osanna, w chórze młodzieżowym Antey.
W 2000 roku został zwycięzcą I stopnia X Międzynarodowego Festiwalu Ukraińskiego Konkursu Piosenki „Złote Trembity” (Jaremcze).

W 2010 roku wydał swój debiutancki album Dream of Love, na który składają się popowe piosenki kompozytorów Bogdana Vesolovsky'ego i Stepana Huminilovicha. W 2015 roku wydał płytę audio „You Return” z piosenkami B. Vesolovsky'ego.
„Słuchając eleganckiego wykonania piosenek Oresta Tsymbali zawartych w tym wydaniu, trzeba powiedzieć, że jest to wspaniały intymny romantyzm, jest to ukraiński pokaz różnorodności w najlepszym wydaniu. O. Tsymbala udało się ożywić ukraińskie piosenki z lat 30. i 40. XX wieku (Volodymyr Lutsiv, Svoboda, New York, 22 października 2010).

Jest autorem projektów artystycznych KARPATSKO TANGO, REBEL TANGO i innych, organizatorem rocznicowych koncertów Bogdana Stelmacha, Olgi Ilkiwa, Nikołaja Petrenki, Rostisława Bratuna, Bogdana-Jurija Janowskiego, Stepana Chuminiłowicza i innych. Współzałożyciel międzynarodowego festiwalu ukraińskiej muzyki retro. Bohdan Vesolovsky. Jest założycielem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Neapolitańskiej Dawn of Naples.

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 16.03.2020r w kasach kina. Jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie 2 wejściówki

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 922 734 79 44 kino@centrumkultury.eu

Wróć