Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

Strona główna > Centrum Kultury > Kalendarz wydarzeń > Wydarzenia
 

Wydarzenia

Grodzisk Folk Fest 2018

2018-10-12

Grodzisk Folk Fest 2018

Grodzisk Folk Fest to Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folkowej zainicjowany w 2012 roku i organizowany przez fundację Akademia Profil w gminie Grodzisk Mazowiecki.

Celem festiwalu jest zwiększanie

zainteresowania wielokulturowością w regionie Zachodniego Mazowsza, a także aktywizacja społeczności lokalnej poprzez sztukę i promocja amatorskich ruchów artystycznych. W trakcie kilkudniowej imprezy odbywającej się zwykle w październiku prezentujemy ciekawe zjawiska sceny muzyki świata w różnych lokalizacjach Grodziska Mazowieckiego. Od 2017 roku festiwal Grodzisk Folk Fest jest elementem międzynarodowego projektu Reseau Tramontana dotyczącego dziedzictwa niematerialnego obszarów górskich Europy, natomiast od 2018 – projektu Viva Tramontana realizowanego w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa kulturowego 2018.


Podczas tegorocznej, czwartej edycji festiwalu Grodzisk Folk Fest 2018 wyeksponowane zostaną projekty artystyczne i warsztatowe uwzględniające języki regionalne (śląski, kurpiowski), taniec tradycyjny oraz historię muzyki folkowej.

Misja i wizja

Otwarci na wielokulturowość, odkrywamy zakątki świata, tworzymy razem. Artyści – przyjaciele.

Chcemy zwiększać tolerancję i zainteresowanie wielokulturowością. Aktywizujemy społeczność lokalną poprzez sztukę. Promujemy amatorskie ruchy artystyczne. Prezentujemy ciekawe zjawiska sceny muzyki świata.

piątek / 12 października  / godz. 19.00 (wstęp wolny)

Poczekalnia  PKP – Przestrzeń Kulturze  Przyjazna  / Grodzisk Mazowiecki,  ul. 1 Maja 4

19.00 Carniacy (Polska)

20.00 Orkiestra Taneczna Bonanza (Polska)


Carniacy (Polska)
Carniacy to męska grupa śpiewacza ze wsi Czarnia na Kurpiach. Śpiewają w sposób archaiczny pieśni kurpiowskie różnego typu: leśne, polne, weselne, przygodne, nabożne, pasyjne i pogrzebowe. W swej piętnastoletniej działalności zespół był laureatem licznych konkursów i festiwali. Od 2017 roku Carniacy współpracują z Kapelą ze Wsi Warszawa, a ich wspólna płyta „Re:akcja mazowiecka” zdobyła nagrodę fonograficzną Fryderyk. Koncertowali na wielu imprezach międzynarodowych, w tym na największych targach muzyki świata WOMEX.

Orkiestra Taneczna Bonanza (Polska)
Orkiestra Taneczna Bonanza gra tradycyjny repertuar taneczny wykonywany na podmiejskich zabawach od lat 30-tych do 60-tych XX wieku. Na ich potańcówkach można usłyszeć tradycyjne obery i polki, nowsze fokstroty, tanga i walce, a także radiowe przeboje wodewilowe, które znał każdy przedwojenny bywalec miejskich dancingów. Członkowie kapeli mają wieloletnie doświadczenie w graniu do tańca, ale także prowadzą warsztaty instrumentalne, uczestniczą w wiejskim życiu muzycznym oraz współpracują z wieloma aktywistami krzewiącymi polską tradycję.

Finansowanie:

Zadanie dofinansowane  z budżetu gminy Grodzisk Mazowiecki

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej  „Kreatywna Europa”

Wydarzenie  zostało  objęte patronatem Europejskiego    Roku Dziedzictwa  Kulturowego  2018

 

Zadanie dofinansowane z budżetu gminy Grodzisk Mazowiecki / Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa” / Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018Partnerzy:

Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki

PKP Poczekalnia  – Przestrzeń Kulturze  Przyjazna

Mediateka

Stowarzyszenie  Otwórz

Folkers Maciej Kierzkowski
Organizator:
Akademia Profil


Maciej Kierzkowski – (00 48) 508 714 947, folkersmusic@gmail.com


Magdalena Masewicz-Kierzkowska – (00 48) 501 211 335, akademiaprofil@gmail.com www.folkfest.pl

https://www.facebook.com/grodziskfolkfest

Wstęp wolny!!


Wróć

Z a c z y n a j m y   k a ż d y   d z i e ń   o d    g ł o s o w a n i a!

N i e c h   s i ę   l u d z i e   d o w i e d z ą!

K a ż d y  g ł o s   n a   w a g ę   z ł o t a!


pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Czerwiec/11_43_15_20190307104131_0.jpg

 

Na tytuł „Modernizacja Roku"mają szansę dwa grodziskie obiekty - Mediateka i Stawy Walczewskiego. Oba zasługują na ten tytuł, a sprawa jest w naszych rękach.

Dlatego wielka prośba - GŁOSUJMY CODZIENNIE!. 


Linki do głosowania

- Mediateka: kliknij tutaj

- Stawy Walczewskiego: kliknij tutaj