Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

Strona główna > Centrum Kultury > Kalendarz wydarzeń > Wydarzenia
 

Wydarzenia

Grodziskie dwory i ich mieszkańcy

2019-03-20

Grodziskie dwory i ich mieszkańcy

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Grodziskie dwory i ich mieszkańcy. Tym razem bohaterem spotkania będzie siedziba obecnej szkoły muzycznej w Grodzisku Mazowieckim - Jordanowice. Niezrealizowany pałac w miejscu „starożytnego” dworu. 

Obecna siedziba szkoły muzycznej stoi w miejscu „starożytnego” dworu Okuniów, który w I. poł. XVII w. stał się własnością Mokronoskch. Wzrost znaczenia tej rodziny w XVIII w., kontakty Jędrzeja Mokronoskiego z dworem królewskim i liczni goście z obcych państwa skłoniły właścicieli do podjęcia decyzji o rozbudowie rodowej siedziby. Powiodły się one tylko częściowo. Podczas wykładu spróbujemy odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak się stało, przyjrzymy się dworowi oraz jego dawnym mieszkańcom. Spojrzymy też na resztki imponującego niegdyś założenia parkowego rozsiane po dzisiejszym Grodzisku.


Środa, 20 marca, godz. 18:00
Poczekalnia PKP, Dworzec Kolejowy w Grodzisku Mazowieckim, ul. 1 Maja 4

wstęp wolny

pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Marzec/jordanowice .png

Wróć

UWAGA - PRZETARG NA LOKAL W MEDIATECE!

 

Dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki ogłasza drugi publiczny przetarg nieograniczony na najem lokalu użytkowego, zlokalizowanego w budynku Interaktywnego Centrum Edukacyjno-Społecznego w Grodzisku Mazowieckim przy ul. 3 Maja 57, przeznaczonego na cele prowadzenia działalności handlowo-gastronomicznej (kawiarnianej) oraz części nieruchomości gruntowej przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim, przeznaczonej na cele ogródka kawiarnianego.

 

Czas trwania najmu lokalu użytkowego oraz części nieruchomości gruntowej wynosi 10 lat.

 

 

 

Pełna dokumentacja link http://bip-ck.grodzisk.pl/m,111,nowy-przetarg-ustny-mediateka-ii.html