Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

Strona główna > Centrum Kultury > Kalendarz wydarzeń > Wydarzenia
 

Wydarzenia

Koncertowa Mediateka "Piosenka z tekstem - Bogusław Nowicki"

2020-04-26

Zapraszamy 26.04.2020r o g. 16.00 do Mediateki na spotkanie z "Piosenką z tekstem" czyli koncert Bogusława Nowickiego
pliki/ckg/grafika/Artykuly/2020/Styczen/now.jpg
Bogusław Nowicki - autor tekstów piosenek, poeta, kompozytor, satyryk, felietonista, dziennikarz radiowy, przedstawiciel nurtu piosenki autorskiej. Ma także na swoim koncie powieść w odcinkach, nagrodzone słuchowiska radiowe i reżyserię sztuki teatralnej.

Debiutował na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1975 r., gdzie otrzymał nagrodę za piosenkę „Orzeł”. Przed laty jego piosenki wygrywały wszystkie znaczące konkursy i przeglądy studenckie, od „Szklarskiej Poręby”,przez łódzką „Yapę” i gdańską „Bazunę”, zdobywały tytuły „Studenckich piosenek roku”. Tak było z „Gawędziarzami”, „Uśmiechniętymi dziewczynami” czy "Poszukiwaniami”.

Potem były programy telewizyjne (m.in. krakowskie "Spotkania z balladą", "Turnieje kabaretowe", autorski recital "Ja i ten świat"), występy na festiwalach w Opolu, gdzie zdobył nagrodę za piosenkę „Teoretyrada” zaprezentowaną w pamiętnym kabaretonie „Ostry dyżur”.

Oprócz piosenek pisanych dla siebie, Bogusław Nowicki tworzy teksty dla innych artystów, śpiewających w najróżniejszych stylach. Przede wszystkim jednak jest twórcą własnych, bardzo osobistych ballad, które wydał na trzech płytach. Pierwsza nosi tytuł „Ballady”, druga -„Oceany” oraz najnowsza „Optymizmu gram”.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na godzinę przed koncertem, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.

Wróć